• Jak dbać o torebkę z ekoskóry?

Każda miłośniczka mody posiada w swojej garderobie choć jedną torebkę ze skóry ekologicznej. To wyjątkowo praktyczne rozwiązanie – taka torebka jest ładna i elegancka, a wykonanie z wysokiej jakości surowca sprawia, że jest też wytrzymała. Warto jednak pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji skórzanego dodatku, która pozwoli Ci zachować piękny wygląd torebki przez długie lata.

Torebka z ekoskóry – czy warto?

Torebki z ekoskóry są tańszą alternatywą dla wyrobów ze skóry naturalnej. Tego typu produkty są do złudzenia podobne do odpowiedników ze skóry zwierzęcej zarówno pod względem wyglądu, jak również niektórych właściwości. Dużą zaletą skóry w wersji eko jest to, że jest elastyczna i bardziej odporna na działanie wody. Takie wyroby nie wymagają również konserwacji i są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych – innych niż skóry naturalne.

Jak dbać o torebkę ze skóry ekologicznej?

Jeśli chcesz, aby Twoja torebka z ekoskóry cieszyła się długim życiem, podstawową zasadą jest jej regularne oczyszczanie. Dzięki temu materiał, z którego została wykonana torebka, nie ulegnie szybkiemu zniszczeniu, a jakiekolwiek ślady użytkowania nie będą widoczne dla oka. Na początku zajmujemy się usunięciem delikatnych zabrudzeń i kurzu z zewnętrznej powierzchni torebki. W tym celu możemy użyć nawilżonej ściereczki lub chusteczek dla dzieci, które pozbawione są szkodliwych substancji, co zapobiegnie uszkodzeniu materiału. Na Twojej torebce widać tłuste plamy? Z łatwością zlikwidujesz je za pomocą roztworu wody z octem. Ważne jest jednak, aby nie przemoczyć torebki – takie podejście nie ułatwi jej czyszczenia. Po oczyszczeniu torebki pozwól jej wyschnąć. Posiadaczki torebki ze skóry ekologicznej nie mogą jednak ograniczyć się tylko do ich czyszczenia. Konieczne jest również zabezpieczenie produktu przed zabrudzenia i odbarwieniami. Z pomocą przyjdą nam specjalne preparaty, które umożliwią impregnację powierzchni, odświeżą kolor i przede wszystkim zabezpieczą torebkę z ekoskóry przed szybkim zniszczeniem. Na metce produktu można znaleźć preparaty rekomendowane przez daną firmę, które pomogą Ci zachować jego piękno. Wykorzystanie odpowiednich środków spowoduje, że syntetyczna skóra nie będzie wchłaniać wilgoci z otoczenia. Impregnaty tworzą na powierzchni torebki powłokę, nie pozostawiając na niej żadnych śladów. Warto pamiętać również o tym, aby nie stosować specyfików, które zawierają naftę, wosk lub alkohol. W przeciwnym razie nasza torebka może zesztywnieć, a w efekcie nawet popękać i stracić swój pierwotny kolor.

Torebka ze skóry ekologicznej to świetna inwestycja. To ponadczasowy dodatek, który nigdy nie wyjdzie z mody i pasuje do każdej stylizacji. Warto jednak pamiętać, że dopiero odpowiednio wyczyszczona i zadbana torebka skórzana przetrwa wiele lat.

Wyświetl wszystkie torebki ze skóry ekologicznej dostępne w naszym sklepie